Domov / Bonsai / Vonkajšie bonsaje / Tamaris parviflora

Tamaris parviflora

Tamaris parviflora

Tamarišky sú opadavé aj vždyzelené kríky alebo nízke stromy s prútovými vetvami. Majú hlboko koreniace hlavný koreň s dlhými podpovrchových postrannými koreňmi. Okrem nich často vyrastajú koreňujúci podzemné výbežky, ktoré zaisťujú vegetatívne rozmnožovanie. Listy drobné, šupinovité či ihlicovité, strechovito postavené, často s rozšírenou, poloobjímavou, niekedy až objímavou alebo pochvatou báz. Na vrchole sú špicaté, s ponorenými žľazami vylučujúcimi soľné roztoky. Listy sú sediace, zelenej až šedomodré.
Kvety sú malé, ružové až belavé, 4-5četné, sa 4-5 voľnými tyčinkami, ktoré vyrastajú zo žľaznatého terče a piestik zrasteným z 3 (až 5) zrastených. Semenník je vrchné sa 3 (-5) bliznami na stylodiích. Kvety vyrastajú v postranných klasovitých strapcoch na minuloročných vetvách alebo v koncových strapcoch až latách klasovitých hrozna na letorastoch. Kalicha je 4-5, na báze sú zrastené alebo výnimočne voľné. Korunné lístky sú voľné.
Plodom sú tobolky asi 3-6 mm dlhé, úzko ihlanovité, pukající 3-5 chlopňami. Obsahujú drobná úzko elipsoidné semená veľkosti 0,5 mm, ktoré sú opatrené zväzočkoch chlpov.


Výrobkov na stranu: 24 48 108 Tretinová galéria Malé riadky