Domov / Bonsai / Izbové bonsaje / Solanum rantonnetii

Solanum rantonnetii

Solanum rantonnetii

Horca stromček, záhradníkov aj odborníkmi nazývaný baklažán rantonettův, je typickým príkladom prenosné rastliny. Teda kvety, ktorá nám krásne pokvitne v letných mesiacoch v nádobe na terase, ale naši zimu vonku nevydrží, musíme ju upratať treba na svetlú podestu alebo do zimnej záhrady.

Baklažán modrý je nenáročný, len zálievka musí byť pravidelná. Na niektorých internetových stránkach si môžete prečítať, že rastlinu privediete k opakovanému kvitnutia tým, že ju necháte takmer uschnúť. To prosím nerobte. Nie je potrebné kvetiny trápiť pre našu radosť z kvetov. Horca stromček hojne pokvitne, budete - ak ho veľa často tvarovať, najlepšie po celé leto. Odkvitnuté kvety je nutné odstraňovať, priberie k nim aj kúsok vetvičky. Stromček sa zahustí a hojne pokvitne. Častý rez je jedným z dôvodov pestovania hořcového stromčeka práve v tvare stromu.

Pôvodne je horca stromček ker, bez tvarovanie až nevzhľadný, neupravený, príliš košatý, vyháňajúce dlhé, nekvitnúce výhony do všetkých strán. Svoj názov získal vďaka kvetom, ich farba pripomína obľúbený, z jari kvitnúce horec. Bol už ale vyšľachtený aj biely kultivar.


Výrobkov na stranu: 24 48 108 Tretinová galéria Malé riadky